Nasz uczniowski klub sportowy został założony we wrześniu 2012 roku przez grupę rodziców i nauczyciela szachów – Pana Ryszarda Komorowicza. Głównym celem powstania klubu jest popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. Szachy sprzyjają kształtowaniu wielu pożądanych cech, takich jak koncentracja, wola walki, cierpliwość czy wytrwałość, uczą samodzielności i odpowiedzialności – to ja odpowiadam za wynik swojej partii, wspierają tworzenie przyjacielskich relacji opartych na szacunku tak dla kolegi, jak i przeciwnika.

Mimo krótkiej historii skupiamy już grono zdolnych młodych szachistów. W roku 2019 drużyna juniorów UKS MDK Gdynia jako jedyna z województwa pomorskiego reprezentowała nasz region w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów - II liga. Wygraliśmy Drużynowe Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów zarówno w szachach szybkich jak i w szachach błyskawicznych, zdobyliśmy najwięcej medali w indywidualnych  mistrzostwach województwa juniorów w czerwcu 2019 roku. Prowadzimy systematyczne szkolenie szachowe na poziomie zaawansowanym.

Dołącz do nas – będziesz grał lepiej i Ty!

 

Gdzie ćwiczymy?

Naszą aktywność opieramy na ścisłej współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni (przy ulicy Grabowo 2), gdzie możemy liczyć na wsparcie lokalowe i organizacyjne.

Kiedy ćwiczymy?

Zajęcia szachowe w Młodzieżowym Domu Kultury odbywają się we wszystkie dni tygodnia od poniedziałku do piątku. Każde dziecko może sprawdzić, czy przemieszczanie drewnianych figurek według pewnych zasad odkryje mu nowy niespodziewany świat.

Grupa zaawansowana trenuje intensywnie pod opieką licencjonowanego instruktora Tomasza Kempińskiego w poniedziałki i czwartki.

Masz pytania?

Napisz:
lub zadzwoń 570 788 955 (trener Bartek Hładun)

Dane Rejestrowe

Uczniowski Klub Sportowy "MDK Gdynia"

81-265 Gdynia, ul. Grabowo 2

NIP 9581661362

REGON 221744548

Klub działa w formie stowarzyszenia, na podstawie wpisu numer 7/2012 do ewidencji uczniowskich klubów sportowych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Gdyni.

Nadzór nad działanością Klubu sprawuje Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Konto Bankowe

Konto służy do wpłacania składek członkowskich i darowizn, które są wykorzystywane na działalność statutowa Klubu. Prosimy o umieszczanie na przelewie tytułu płatności, w zależności od typu wpłaty: „Składki członkowskie” lub „Darowizna”.
nr konta:
21 2030 0045 1110 0000 0247 3130

 

Joomla templates by a4joomla